Tak wygląda w skrócie finalna wersja opowiadania.
Ilustrowanie treści opowiadania sprawiło starszakom mnóstwo radości, a także dostarczyło niezapomnianych emocji.
Projekt realizują: Jadwiga Adasik, Maria Grądziel, Halina Radomska, Anetta Wójcik

„CHOCHLIKOWE BAJECZKI Z PRZEDSZKOLNEJ PÓŁECZKI”

"Chochlikowe bajeczki z przedszkolnej półeczki" to projekt czytelniczy adresowany do grup przedszkolnych i nauczycieli wychowania przedszkolnego z całej Polski.

Z naszego przedszkola do projektu przystąpił oddział "Puchatki (grupa 6-latków).

Zadaniem projektu jest napisanie bajki o przygodach małego skrzata Chochlika i zilustrowanie jej.  

Bohater projektu - Chochlik - to mały skrzat z wielkimi marzeniami. Badacz i odkrywca. Codziennie wyrusza w niezwykłą podróż w poszukiwaniu nowych przyjaciół, niezapomnianych przygód, ciekawych doświadczeń. 

Ideą wiodącą projektu jest promowanie wartości czytelniczych, rozbudzanie zainteresowań literaturą dziecięcą, stymulowanie rozwoju mowy, ćwiczenie kreatywności i twórczego myślenia podczas tworzenia lub współtworzenia bajki/opowiadania/ wiersza o niezwykłych przygodach skrzata Chochlika.

Organizatorem projektu „Chochlikowe bajeczki z przedszkolnej półeczki” jest Przedszkole Publiczne nr 30 „Chochlik” w Szczecinie, wraz z jego autorem – Martą Wesołowską.

Dzięki udziałowi w projekcie uczestnicy będą mieli okazję do stworzenia zbioru bajek o „Niezwykłych przygodach skrzata Chochlika” (zbiór bajek dostępny będzie na serwerze internetowym, link do serwera zostanie udostępniony wszystkim uczestnikom projektu w wyznaczonym terminie).

Szczecindladzieci.net.pl objął patronatem medialnym projekt „CHOCHLIKOWE BAJECZKI Z PRZEDSZKOLNEJ PÓŁECZKI”