Ostatnim chłopcem wylosowanym w projekcie "Bohater tygodnia" był Fabian. Przyniósł nam swoje rysunki, opowiedział o rodzinie oraz pokazał zdjęcia. Razem z Fabianem przyszła jego babcia, która jest dentystką i opowiedziała nam jak dbać o higienę jamy ustnej.

Tym razem "Bohaterem tygodnia" została Karolinka. Pokazała nam przygotowane przez siebie rysunki oraz zabawki. Do przedszkola przyszła mama Karolinki i wprowadziła nas w świat robotów. Wszystkim się bardzo spodobały.

Kolejnym "Bohaterem tygodnia" został Nikoś. Przygotował rysunki swojej rodziny oraz przyjaciół. Mama Nikosia i siostra przygotowały "Kino z dawnych czasów" gdzie na rzutniku pokazały dzieciom bajkę "O Wojtku co został strażakiem" oraz "Alicję z Krainy Czarów". Do bajek był oczywiście jeszcze popcorn.

Następnym "Bohaterem tygodnia" została Nikola. Do przedszkola również przyszła jej Babcia, która jest cukiernikiem. Dzieci same robiły babeczki a następnie je ozdabiały. Była pyszna zabawa!

W tym tygodniu bohaterem została Halinka - dzieci mogły poznać jej rodzinę, ulubione zabawki, przyjaciół. Halinka narysowała swój dom i opowiedziała nam o nim oraz przyniosła przepyszne rogaliki przygotowane razem z mamą.

Kolejnym "Bohaterem tygodnia" została Zosia. Przyniosła wypełnioną książeczkę bohatera gdzie narysowała swoją rodzinę, swój dom oraz przyjaciół. Tata Zosia przyszedł nam poczytać książkę o księżniczkach - bardzo dziękujemy.

Bohaterem tygodnia został Marcel - przygotował rysunki na których przedstawił swoich przyjaciół, swoją rodzinę, zabawki, którymi lubi się bawić oraz to co lubi jeść. Przyniósł nam swoje ulubione książki oraz zabawki.

Tym razem w naszym projekcie "Bohater tygodnia" króluje Szymon. Przyniósł nam swoją książkę bohatera, opowiedział o swojej rodzinie, pokazał kolekcje dinozaurów i opowiedział nam o nich. Brat Szymka - Wiktor zaprezentował nam różne rzeczy składane z papieru. Był ninja, zamek, czołg i wiele innych ciekawostek.

Naszym najnowszym "Bohaterem tygodnia" jest Iga S. Iga przygotowała książkę bohatera a razem z nią odwiedziła nas reprezentacja Ochotniczej Straży Pożarnej w Gniewoszowie razem z wujkiem bohaterki. Dzieci mogły samodzielnie spróbować zrobić sztuczne oddychanie oraz zobaczyć cały sprzęt strażaka.

"Bohaterem tygodnia" w tym tygodniu został Kamil. Przyniósł i zaprezentował nam książkę Bohatera, w której narysował swój dom, rodzinę oraz swoich przyjaciół. Mama Kamila przyszła i opowiedziała nam o zdrowym odżywianiu. Powiedziała dlaczego ważne jest jedzenie warzyw i owoców oraz co to jest odporność. Każde dziecko zjadło banana oraz dostało kolorowanki.

 

Tym razem "Bohaterem tygodnia" została Patrycja. Opowiedziała o swojej rodzinie oraz o tym kim chce zostać a tata Patrycji przeczytała nam ciekawą książjkę o wróżkach i piratach. Każde dziecko dostało książkę z naklejkami. Dziękujemy!

 

Naszym następnym "Bohaterem tygodnia" został Bartek. Brat Bartka - Franek pokazał nam różne akcesoria kolarskie a siostry cioteczne - przeczytały nam książkę i zaśpiewały.

 

Tym razem "Bohaterem tygodnia" została Natalka. Pokazała nam swoje prace i opowiedziała o sobie i swojej rodzinie. Odwiedził nas wujek Natalki, który opowiedział o swojej pasji skakania ze spadochronu. Wszyscy byli zdziwieni co może wylecieć ze spadochronu :)

Wiktor został naszym kolejnym "Bohaterem tygodnia" - przedstawił nam swoje prace oraz zaprezentował swoją rodzinę na zdjęciach.

Bohaterem tygodnia tym razem jest Iga P. Dziękujemy mamie za zrobienie pysznych gofrów.

Kolejnym "Bohaterem tygodnia" został Kuba F. Przygotował razem z babcią rysunki o rodzinie, przyniósł dużo zdjęć i bardzo ciekawe książki. Tata Kuby przyjechał do nas swoim samorozładowującym się autem i każdy mógł skorzystać z "windy" transportowej. Radości było bardzo dużo!!!

 

Pierwszym "Bohaterem tygodnia została Tosia. Przygotowała piękne prace plastyczne, opowiedziała o swojej rodzinie i o sobie. Razem z Tosią przyszedł jej brat Filip i zaprezentował nam swoje hobby - taniec ludowy. Króliczki uczyły się tańczyć poleczki. Na koniec Filip wraz ze swoją partnerką Pokazali nam profesjonalne wykonanie poleczki.

 

Projekt „Bohater tygodnia” to działania przeprowadzane we współpracy z rodzicami po to, aby każde dziecko w grupie poczuło się ważne i wyjątkowe. Projekt realizowany jest w oddziale III "Króliczki".

CELE DZIAŁAŃ:
1. Poznanie każdego dziecka w grupie, jego zainteresowań i rodziny.
2. Zwrócenie uwagi na każdego z przedszkolaków osobno.
3. Możliwość bliskiego poznania się dzieci.
4. Zintegrowanie środowiska rodzinnego i przedszkola.
5. Tworzenie postaw prospołecznych (dzieci uczą się szanować ludzi i ich zwyczaje, zainteresowania, uczą się dzielenia zabawkami oraz cierpliwości poprzez czekanie na swoją kolej).

Pod koniec każdego tygodnia tj. w piątek nauczyciel rozdaje rodzicowi przykładowe materiały do przygotowania wspólnie z dzieckiem w domu. Przedszkolak ten przez cały następny tydzień (od poniedziałku do piątku) pełni rolę bohatera tygodnia.